1-800-278-9393
Contact Us
Join Our Newsletter
and Get 10% OFF
your next order!
Follow Us On


Kwiaty W Kazdym Domu A. Sokolowska

Mouseover image to zoom in
or Click to View Big Image
Our Price:
$8.95
In Stock
Qty:
Product #: PR9582
ISBN #: 12347779
Add To Basket
Kwiaty w Każdym Domu
Flowers in Every Home

By Agnieszka Sokolowska
From the series of Biblioteczka Poradnika Domowego.

"Kwiaty w każdym domu to czwarta książka, którą napisałam o kwiatach. Tak jak w trzech poprzednich, jak w moich programach telewizyjnych, jak w całej praktyce zawodowej, staram się przekonywać, że życie z kwiatami jest milsze i piękniejsze, że jest lepsze niż życie bez kwiatów. Staram się w niej pomóc tym, którzy pomocy potrzebują, wyjaśniając, gdzie kupować, jak wybierać i jak pielęgnować ulubione rośliny. Próbuję też podważać mylne przekonanie, że rośliny mogą szkodzić człowiekowi. Wiem, do jakiego stopnia jest ono popularne, więc korzystając z okazji apeluję jeszcze raz - nie wierzcie w to! Moja książka przeznaczona jest zarówno dla doświadczonych hodowców amatorów, jak i dla tych z Państwa, którzy wprawdzie mają w domu jakiś kwiatek (bo kto może obyć się zupełnie bez kwiatów?), ale nawet nie wiedzą, co to za roślina ani jak ją pielęgnować. Tych moich Czytelników pragnę zachęcić do pogłębienia wiedzy, z nadzieją, że obojętność zmieni się w sympatię, a sympatia do roślin w hobby. Niedrogie, a jakże satysfakcjonujące".
~ Agnieszka Sokolowska

Flowers in every home is the fourth book the author wrote about the flowers. As in the previous three, Agnieszka Sokolowska tries to argue that the life with flowers is a kinder and more beautiful one than the one without. She also tries to help those who need help, explaining where to buy, how to choose and how to cultivate favorite plants at home.

Publishing House: Proszynski i S-ka, Warszawa 1997
SoftCover book measuring 5.55" x 8" x 0.2"
104 pages, color photographs
Polish Language Version

Please Note: Books are 15+ years old and may show signs of age and may not be in 100% original condition: possible yellowing around the corners and corner creases.

All books are shipped through the U.S. Postal Office using Media Mail service. Typically delivery times are between 1 and 2 weeks. Please be advised, certain destinations in the U.S. may take longer.

Kwiaty W Kazdym Domu A. Sokolowska can be found in the following departments
Professional Ecommerce Services By GlobalWebCart Ecommerce Shopping Cart Software